Masáž lávovými kameny

Tato masáž je podobná relaxační olejové masáži. Výhodou této procedury ale je, že díky nahřátým kamenům se svaly dokáží více uvolnit. Tato procedura využívá kombinaci tepla a masážních technik k maximálnímu uvolnění ztuhlých a přetížených svalů.

Po této proceduře se budete cítit báječně uvolnění a prohřátí. Dostane se Vám skvělé relaxace díky horkým kamenům a esenciálních olejů, které mají terapeutický účinek a přispívají k prohřátí celého těla do hloubky. Kombinace masáže a horkých kamenů uvolní napjaté svaly a uleví od bolesti. Esenciální oleje vám přinesou úlevu a klidnou mysl.

Terapeut při masáži používá hladké, nahřáté kameny, které přikládá na určité části těla nebo je používá jako prodloužení vlastních rukou. Teplo z těchto kamenů hluboce uvolňuje a zahřívá napjaté svaly, což terapeutovi umožňuje intenzivní a rychlou práci.

A jak probíhá masáž v Tělových procedurách? Nejprve se lávové kameny vloží do ohřívače naplněného vodou. Masážní kameny se předehřejí na teplotu mezi 50 a 60 stupni. Když jsou všechny kameny dostatečně zahřáté, některé se položí na konkrétní body na těle, jako jsou záda, paže a nohy. Zbytek kamenů terapeut použije k masáži svalů.

To pomůže vašemu tělu celkově se zklidnit a uvolnit nahromaděné napětí a stres, takže se budete cítit svěží a plní energie.

Teplem a mimořádnou energetickou vibrací lávové kameny výrazně ovlivňují svalovou tkáň, působí do hloubky, čímž zasahují jednotlivé bolestivé a spoušťové body, svalová ztuhnutí a spasmy. Doslova ucítíte, jak se teplem oblých kamenů vaše problémy zvolna rozpouští

  • Masáže lávovými kameny současně zlepšují prokrvení, čímž se postupně prohřívá celé tělo a stimuluje krevní oběh.
  • Ovlivňují energetické dráhy v těle, pozitivně působí na nervový systém, mají velmi blahodárný účinek na psychiku a mysl, uvolňují stres, zlepšují schopnost soustředění a koncentrace.
  • Výrazně zlepšují poruchy spánku. Jsou doporučovány osobám pracujícím pod vlivem dlouhodobé psychické zátěže a stresu, jejichž organismus se takto relaxuje a harmonizuje.
  • Velmi dobrý efekt je prokázán rovněž u onemocnění páteře, bolestí v oblasti šíje i zad z důvodů nadměrné či jednostranné zátěže, svalových a kloubních bolestí.
  • Masáž lávovými kameny regeneruje namožené svaly, uvolňuje svalové napětí a zablokovaná místa v těle.